Kupuj markowe rowery na raty 0%!

Apple Book

Don't miss the last opportunity

Smartwatches

Don't miss the last opportunity
Wysyłka w 24h

Ciesz się rowerem już nawet 24 godziny po jego zakupie!

Płatność ratalna

Każdy rower możesz zakupić na raty. Niektóre nawet na 30x0%!

2 lata gwarancji

Na każdy zakupiony rower masz 24 miesiące gwarancji producenta

Rowery damskie

Przy zakupie roweru użytkownik kieruje się zwykle typem nawierzchni, po jakiej będzie się poruszać, a po wybraniu konkretnego modelu – rozmiarem kół i ramy. Można przy tym zauważyć, że rowery damskie wyglądają nieco inaczej niż ich męskie odpowiedniki.

Czy podział rowerów na płeć jest istotny?

Różnice pomiędzy rowerami damskimi a męskimi wynikają z innej budowy ciała – kobiety są niższe, ale mają dłuższe nogi, a zarazem węższy tułów i szerszą miednicę. Oczywiście jest to duże uogólnienie, które nie bierze pod uwagę cech osobniczych. Może się zatem okazać, że atletycznie zbudowana kobieta znajdzie wygodny dla siebie rower w dziale męskim, zaś niski mężczyzna zdecyduje się na „damkę” w mniejszym rozmiarze. Niemniej producenci uwzględniają typowe różnice anatomiczne, aby jeszcze lepiej dostosować konstrukcję rowerów do potrzeb obu płci, co przekłada się na większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Czym rowery damskie różnią się od męskich?

Jednoślad przeznaczony dla kobiet ma zazwyczaj krótszą rurę górną (lub jest jej pozbawiony), dzięki czemu siodełko znajduje się bliżej kierownicy. Ta ostatnia jest zwykle węższa niż w rowerach męskich, a przy tym jest wyposażona w węższe chwyty i mniejsze klamki hamulcowe. Z kolei siodełko jest szersze i krótsze, a przy tym obficiej wypełnione. W niektórych rowerach damskich, gdzie sztywność ramy nie ma aż tak dużego znaczenia (miejskie, trekkingowe, crossowe), występuje mocno obniżony przekrok. Z kolei w rowerach MTB czy szosówkach górna rura jest poprowadzona wyżej, podobnie jak w rowerach męskich.

Rower dla kobiety – co wybrać?

Sklep RoweryNaRaty.pl oferuje rowery damskie wszystkich głównych kategorii. Kobiety, które szukają środka transportu do przemieszczania się po okolicy, mogą zdecydować się na rower miejski – tradycyjny lub z napędem elektrycznym. Rowerzystki, które chcą przemierzać dalekie dystanse po zróżnicowanej nawierzchni, mają do wyboru rowery szosowe i trekkingowe. W tej kategorii nie brakuje również solidnych rowerów górskich oraz uniwersalnych crossów. W ofercie można znaleźć m.in.: Podziału na płeć nie należy traktować kategorycznie – ważniejsze jest to, aby rower był dopasowany do indywidualnej budowy ciała. W razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniego modelu można skontaktować się ze sklepem telefonicznie, na czacie lub mailowo. Każdy rower można kupić na raty – bez wychodzenia z domu i czasochłonnych formalności.