Kupuj markowe rowery na raty 0%!

Apple Book

Don't miss the last opportunity

Smartwatches

Don't miss the last opportunity
Wysyłka w 24h

Ciesz się rowerem już nawet 24 godziny po jego zakupie!

Płatność ratalna

Każdy rower możesz zakupić na raty. Niektóre nawet na 30x0%!

2 lata gwarancji

Na każdy zakupiony rower masz 24 miesiące gwarancji producenta

Rowery do 3000 zł

Mając wolne kilka tysięcy w kieszeni, można wybrzydzać, przynajmniej jeśli chodzi o wybór roweru. W przedziale cenowym 2000-3000 zł można znaleźć markowe jednoślady z dobrym wyposażeniem, które posłużą przez wiele lat. Oto modele, które oferują producenci do 3000 zł.

Dla kogo rower do 3000 zł?

Jednoślad ze średniej półki cenowej może zainteresować początkujących rowerzystów, którzy chcą wystartować z ambitnej pozycji. Rowery do 3000 zł będą odpowiednie również dla osób, które zamierzają użytkować swój pojazd dość intensywnie. Może niekoniecznie objechać świat, ale codziennie przemierzać długą drogę do pracy albo spędzać wolne dni na wycieczkach krajoznawczych. Rower w tej cenie wybiorą też osoby, które do tej pory jeździły na tańszych rowerach i teraz chcą przesiąść się na coś lepszego, co pozwoli im rozwijać umiejętności.

Rowery do 3000 zł - jak wygląda wyposażenie?

W tej kategorii cenowej jednoślad powinien mieć wszystko, co niezbędne do wygodnego podróżowania. W jednośladach przeznaczonych do jazdy w terenie nie może zabraknąć dobrego zawieszenia, przy czym w tej cenie będzie to wyłącznie hardtail (amortyzacja tylko z przodu). Do hamowania najczęściej służą hamulce tarczowe hydrauliczne Shimano lub Tektro, które są skuteczniejsze od hamulców V-brake czy hamulców mechanicznych. Jeśli chodzi o napęd, rowery do 3000 zł zwykle zapewniają 3 przełożenia z przodu i 8 lub 9 przełożeń z tyłu. Niektórzy producenci dokładają coś „na deser”, chociażby bardzo dobre opony (np. Schwalbe) czy wysokiej jakości szprychy (Sapim).

Jaki rower do 3000 zł wybrać?

Każdy rower ma inne przeznaczenie, choć niektóre są bardziej uniwersalne, inne mniej. Rowery miejskie sprawdzą się na nawierzchniach asfaltowych, z kolei rowerem górskim czy trailowym najlepiej wybrać się w teren. Rowery crossowe i trekkingowe doskonale radzą sobie w mieście i na bezdrożach, przy czym te drugie mają bogatsze wyposażenie (bagażnik, oświetlenie, pełne błotniki). W sklepie RoweryNaRaty.pl można znaleźć wiele rowerów do 3000 zł, w tym:
  • rowery trekkingowe (np. Northtec BOUDICCA, Kross TRANS 3.0 i 4.0);
  • rowery górskie (np. Liv TEMPT 3, Giant TALON 3 i 4, Kross HEXAGON 6.0);
  • rowery crossowe (np. Kellys CLIFF 10, Kross EVADO 3.0);
  • rowery trailowe (np. Liv ENCHANT);
  • rowery miejskie (np. SIGN CR8.07).
Wszystkie rowery dostępne są na raty, dzięki czemu nie trzeba kierować się wyłącznie ceną i za zaoszczędzone pieniądze można kupić np. kask czy akcesoria turystyczne. Rowery wysyłane są w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia i na każdy obowiązuje 2-letnia gwarancja.