Kupuj markowe rowery na raty 0%!

Apple Book

Don't miss the last opportunity

Smartwatches

Don't miss the last opportunity
Wysyłka w 24h

Ciesz się rowerem już nawet 24 godziny po jego zakupie!

Płatność ratalna

Każdy rower możesz zakupić na raty. Niektóre nawet na 30x0%!

2 lata gwarancji

Na każdy zakupiony rower masz 24 miesiące gwarancji producenta

Rowery elektryczne miejskie

Samochód jest coraz droższy w użytkowaniu i może utknąć w korkach, a transport publiczny nie zapewnia niezależności. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera rower do codziennego przemieszczania się po okolicy. Nie musi to być zwykły jednoślad – bardziej komfortową jazdę zapewni rower miejski z napędem elektrycznym.

Rower elektryczny miejski - męski czy damski?

Czym różni się rower elektryczny miejski przeznaczony dla mężczyzn od klasycznej „damki”? Rowery elektryczne miejskie damskie często mają jednorurową ramę poprowadzoną w dół pod ostrym skosem. Dzięki obniżonemu przekrokowi wsiadanie i zsiadanie jest bardzo wygodne, nawet jeśli rowerzystka założy spódnicę czy sukienkę. W ramie męskiej górna rura poprowadzona jest wysoko, co nadaje rowerowi większą sztywność i sportowy wygląd. Pomiędzy rowerami damskimi a męskimi można wyłapać również bardziej subtelne różnice, np. klamki hamulcowe dostosowane do mniejszej/większej dłoni, rodzaj siodełka czy wielkość kierownicy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie elektrycznego "mieszczucha"?

Rowery elektryczne miejskie muszą być wygodne i jak najlepiej dostosowane do użytkownika. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba określić odpowiedni do wzrostu rozmiar ramy i kół, a dopiero później można przyjrzeć się wyposażeniu. Warto przy tym zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • położenie silnika – centralny jest najbardziej uniwersalny i praktyczny, przy czym do poruszania się po mieście wystarczy silnik montowany w piaście (przedniej lub tylnej);
  • pojemność baterii – duży zasięg na jednym ładowaniu (ok. 100 km) jest szczególnie ważny, gdy rower ma służyć do codziennych dojazdów do pracy;
  • możliwość wyjmowania akumulatora – dzięki temu można ładować i przechowywać baterię w dowolnym miejscu;
  • umiejscowienie baterii – przy baterii bagażnikowej rama wygląda jak w zwykłym rowerze, z kolei bateria zintegrowana z ramą zapewnia lepsze rozłożenie masy.

Jaki e-bike miejski wybrać?

W sklepie RoweryNaRaty.pl można znaleźć rowery elektryczne miejskie w różnych rozmiarach – zarówno dla młodszych, jak i starszych cyklistów. Warto zwrócić uwagę m.in. na przystępne cenowo rowery polskiej marki EcoBike, które zapewniają dużą wygodę użytkowania. Rowery występują w różnych wersjach kolorystycznych i opcjach zasilania (baterie 10,4 Ah, 13 Ah, 14 Ah, 16 Ah), dzięki czemu każdy może wybrać model dopasowany do potrzeb. Na rower nie trzeba długo czekać – zamówienia realizowane są w 24 godziny, a za każdy model można zapłacić w ratach.