Kupuj markowe rowery na raty 0%!

Apple Book

Don't miss the last opportunity

Smartwatches

Don't miss the last opportunity
Wysyłka w 24h

Ciesz się rowerem już nawet 24 godziny po jego zakupie!

Płatność ratalna

Każdy rower możesz zakupić na raty. Niektóre nawet na 30x0%!

2 lata gwarancji

Na każdy zakupiony rower masz 24 miesiące gwarancji producenta

Rowery męskie

Czy każdy mężczyzna musi mieć rower? Nie, ale chyba każdy się zgodzi, że rower po prostu się przydaje – można na nim ominąć korki w godzinach szczytu, pojechać dokądkolwiek oczy poniosą, a nawet zrzucić kilka poświątecznych kilogramów. A jeśli coś ułatwia życie, to z pewnością warto to mieć.

Rower męski a damski - na czym polegają różnice?

Jedno trzeba sobie wyjaśnić – nie ma żadnych przeszkód, aby mężczyzna jeździł na rowerze z „damską” ramą. Obniżony przekrok, charakterystyczny dla konstrukcji damskich, zapewnia większą wygodę i zapobiega bolesnemu zderzeniu wrażliwych części ciała z górną rurą. Niemniej rowery męskie mają ramę z wyżej poprowadzoną rurą, czasami równolegle do podłoża (zwłaszcza w szosówkach) lub częściej z lekkim slopingiem. Poza tym rama jest dłuższa niż w rowerach damskich, a kierownica szersza. Różnice dotyczą też siodełka – w rowerach męskich jest ono węższe i dłuższe, a przy tym słabiej wypełnione. Z racji większych dłoni mężczyźni mają do dyspozycji większe klamki hamulcowe i szersze gripy.

Rowery męskie na dogi asfaltowe i do jazdy w terenie

Przed zakupem roweru trzeba zadać sobie pytanie – do czego potrzebny mi jest rower i na jakich drogach będę się poruszać. W sklepie RoweryNaRaty.pl mężczyźni mają do wyboru m.in.:
  • rowery użytkowe i do przemieszczania się po mieście, w tym elektryczne (np. EcoBike Traffic);
  • rowery turystyczne: trekkingowe (np. Northtec BERGON) lub crossowe (np. Giant ROAM, Kellys CLIFF);
  • rowery do sportowej jazdy po zróżnicowanym terenie: rowery górskie (np. Kross HEXAGON, Kross LEVEL) lub gravele (np. Giant REVOLT, Kellys SOOT);
  • rowery do szybkiego przemierzania asfaltowych tras: szosówki (np. Giant CONTEND).

Jak dobrać odpowiedni rower dla mężczyzny?

Rowery męskie (podobnie jak damskie czy dziecięce) muszą być dobrze dopasowane do wzrostu. W tym celu najlepiej zmierzyć przekrok (odcinek od podłoża do krocza), a następnie pomnożyć wynik przez:

  • 0,57 (rower górski),
  • 0,63 (rower trekkingowy) lub
  • 0,66 (rower szosowy).

Na koniec wystarczy podzielić wynik przez 2,54 – oto rozmiar ramy w calach. Regulowany mostek czy długa sztyca pomagają skorygować niedopasowanie wynikające z indywidualnej budowy ciała, jednak tylko w niewielkim zakresie.

W sklepie RoweryNaRaty.pl każdy klient może liczyć na pomoc w dopasowaniu rozmiaru. Wystarczy zadzwonić lub napisać wiadomość (czat, e-mail). Można również skorzystać z opcji zakupu roweru na raty – formalności jest niewiele i wszystko można załatwić przez internet.