Kupuj markowe rowery na raty 0%!

Apple Book

Don't miss the last opportunity

Smartwatches

Don't miss the last opportunity
Wysyłka w 24h

Ciesz się rowerem już nawet 24 godziny po jego zakupie!

Płatność ratalna

Każdy rower możesz zakupić na raty. Niektóre nawet na 30x0%!

2 lata gwarancji

Na każdy zakupiony rower masz 24 miesiące gwarancji producenta

Rowery do 5000 zł

Mając do dyspozycji kwotę 5000 zł, można już nieco ambitniej podejść do wyboru roweru. Producenci zwykle stosują solidne podzespoły, choć jeszcze nie obejdzie się bez pewnych kompromisów. Oto rowery, które można nabyć do 5000 zł.

Jakie wyposażenie w rowerze do 5000 zł?

Rowery w granicach 5000 zł zbudowane są zazwyczaj na aluminiowej ramie, często z ulepszonego stopu. W rowerach górskich można spotkać amortyzator powietrzny, który umożliwia dostosowanie zawieszenia do potrzeb użytkownika. Z kolei w szosówkach występują widelce karbonowe z karbonową rurą sterową, które są lżejsze i lepiej tłumią drgania niż widelce aluminiowe. Rowery do 5000 zł z reguły są wyposażone w napęd 2×9, 2×10 lub 3×10 w bardzo przyzwoitej grupie osprzętu, tj. Shimano Deore lub Sora. Za hamowanie odpowiedzialne są hamulce tarczowe hydrauliczne (Tektro, Shimano).

Rowery do 5000 zł – co w ofercie?

Przy kwocie do 5000 zł można już znaleźć rowery, które bardzo rzadko występują w niższym pułapie cenowym – mowa tutaj przede wszystkim o szosówkach i rowerach elektrycznych. Oczywiście nie brakuje jednośladów z pozostałych segmentów, tj. górskich, trekkingowych, crossowych i miejskich. W cenie do 5000 zł można znaleźć rowery takich marek jak: Jak widać, nie zawodzą szczególnie polscy producenci, którzy słyną z rozsądnie skalkulowanych cen. Niemniej w kwocie do 5 tys. zł można również wybrać coś zagranicznego, jak choćby tajwańską szosówkę czy słowackiego crossa.

Jaki rower do 5000 zł wybrać?

Na każdym rowerze można pojechać w siną dal, ale nie każdy zapewni przy tym taką samą wygodę i prędkość. Osoby, które zamierzają ścigać się po asfaltowych drogach, mogą wybrać rower szosowy Giant CONTEND 1 lub 2. Do jazdy po zróżnicowanych nawierzchniach zdecydowanie lepszy będzie rower crossowy, np. Giant ROAM DISC 1 lub rower trekkingowy Kross serii TRANS 8.0. Przemierzanie singletracków to zadanie dla dobrego „górala”, np. Giant TALON 2. Rowery do 5000 zł występują też w wersji elektrycznej i tu można zwrócić uwagę na ofertę polskiej marki EcoBike. Co ważne, w sklepie RoweryNaRaty.pl można rozłożyć płatność na raty – tym sposobem można zwiększyć próg cenowy i wybrać model, który najlepiej spełni oczekiwania rowerzysty.