Kupuj markowe rowery na raty 0%!

Apple Book

Don't miss the last opportunity

Smartwatches

Don't miss the last opportunity
Wysyłka w 24h

Ciesz się rowerem już nawet 24 godziny po jego zakupie!

Płatność ratalna

Każdy rower możesz zakupić na raty. Niektóre nawet na 30x0%!

2 lata gwarancji

Na każdy zakupiony rower masz 24 miesiące gwarancji producenta

Rowery dziecięce

Czy rower to dobry pomysł na prezent dla dziecka? W zasadzie trudno wymyślić coś lepszego – jazda na rowerze wspiera rozwój fizyczny i psychiczny, a przy tym zapewnia mnóstwo frajdy. Co producenci oferują młodym rowerzystom?

It seems we can't find what you're looking for.

Dlaczego warto kupić dziecku rower?

Nie wszystkie rowery dziecięce są tak samo wygodne, jednak każdy zapewnia podobne korzyści. Kontakt z rowerem od najmłodszych lat sprawia, że maluch przyzwyczaja się do ruchu i przebywania na świeżym powietrzu. Regularna jazda na rowerze przyczynia się do lepszego dotlenienia organizmu i rozwoju mięśni. Dziecko zyskuje dobrą kondycję, a jednocześnie nieświadomie pracuje nad równowagą i szybkością reakcji. Poza tym maluch raczej nie jeździ na rowerze w samotności – zwykle towarzyszą mu rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele, co korzystnie wpływa na kształtowanie relacji w życiu dziecka.

Jak wybrać rower dla dziecka?

W pierwszej kolejności trzeba dopasować rozmiar roweru do wzrostu, a najlepiej do przekroku – dziecko musi czuć się pewnie i bezpiecznie. Siedząc na siodełku, młody rowerzysta powinien móc swobodnie pedałować i sięgać przednią częścią stóp (lub chociaż palcami) do ziemi. Bardzo ważne jest, aby dziecko mogło w każdej chwili nacisnąć klamki hamulców i skutecznie zahamować.

Rowery dziecięce według rozmiaru kół:

  • 12″ pasuje na ok. 80-108 cm wzrostu;
  • 16″ pasuje na ok. 95-122 cm wzrostu;
  • 20″ pasuje na ok. 110-120 cm wzrostu;
  • 24″ pasuje na ok. 120-145 cm wzrostu;
  • 26″ pasuje powyżej 145 cm wzrostu.

Rower nie może być zbyt ciężki, choć nie warto rezygnować z dodatkowego wyposażenia, tj. błotników, osłony łańcucha, oświetlenia, dzwonka. Ważny jest również wygląd – jeśli rower będzie atrakcyjny, dziecko będzie chętniej z niego korzystało i nie straci zapału do swojego hobby.

Rowery dziecięce – szybkie i łatwe zakupy przez internet

Na dzieciach się nie oszczędza – warto przestrzegać tej zasady szczególnie wtedy, gdy chodzi o bezpieczeństwo młodego człowieka. Dlatego od ceny roweru znacznie ważniejsze powinno być to, czy producent zastosował lekką ramę z aluminium i jakościowy osprzęt. Oczywiście na dobry rower dla dziecka nie trzeba wydawać wszystkich oszczędności. W sklepie RoweryNaRaty.pl można zapłacić również w ratach – to doskonałe rozwiązanie, gdy w rowery zaopatruje się cała rodzina. Dzięki rozłożeniu płatności na raty można również zwiększyć przedział cenowy i wybrać model z lepszym wyposażeniem. Rowery wysyłane są w ciągu 24 godzin, więc z pewnością każdy zdąży zamówić prezent przed urodzinami dziecka lub inną okazją.