Kupuj markowe rowery na raty 0%!

Apple Book

Don't miss the last opportunity

Smartwatches

Don't miss the last opportunity
Wysyłka w 24h

Ciesz się rowerem już nawet 24 godziny po jego zakupie!

Płatność ratalna

Każdy rower możesz zakupić na raty. Niektóre nawet na 30x0%!

2 lata gwarancji

Na każdy zakupiony rower masz 24 miesiące gwarancji producenta

Rowery elektryczne

Historia rowerów elektrycznych

Choć rower elektryczny wydaje się stosunkowo nowym wynalazkiem, to historia pedelców (pedal + electric + cycle) miała swoje początki pod koniec XIX wieku. W 1895 roku opatentowano rower z silnikiem umieszczonym w piaście przedniego koła, natomiast dwa lata później przedstawiono projekt roweru wyposażonego w dwa silniki do łatwiejszego pokonywania wzniesień. Choć pierwsze prototypy rowerów elektrycznych nigdy nie weszły do masowej produkcji, to jednak niewątpliwie miały ogromny wpływ na (r)ewolucję w świecie dwóch kółek.

Jak działają rowery elektryczne?

W myśl przepisów rowery elektryczne nie mogą poruszać się po drogach publicznych wyłącznie za pomocą silnika, a ich możliwości są ściśle uregulowane – moc nie może przekraczać 250 W, natomiast asysta musi wyłączyć się po osiągnięciu prędkości 25 km/h. Wspomaganie uruchamia się razem z pedałowaniem i wyłącza się automatycznie wraz z ustaniem pracy nóg. Działaniem silnika steruje komputer, natomiast za dostarczanie energii odpowiada bateria umieszczona najczęściej na ramie lub bagażniku. Użytkownik może dostosować wspomaganie do własnych potrzeb za pomocą panelu sterującego znajdującego się na kierownicy.

Rower elektryczny - dlaczego warto?

Rowery elektryczne wymagają mniejszego wysiłku, a przy tym pozwalają osiągnąć znacznie więcej w krótszym czasie. Dzięki silnikowi cyklista nie musi pedałować w pocie czoła, żeby wyjechać na stromy podjazd, obejrzeć jak najwięcej widoków w jeden dzień czy zdążyć na czas do pracy. W porównaniu do samochodu pedelec jest tańszy w eksploatacji i bardziej ekologiczny, a jego użytkownik sprawnie pokonuje zakorkowane ulice i nie musi szukać miejsca do parkowania. W odróżnieniu od autobusu czy tramwaju rower elektryczny zapewnia niezależność – można wsiąść i jechać, gdziekolwiek nogi poniosą.

Rowery elektryczne do miasta i w teren

Podobnie jak zwykłe jednoślady, tak i rowery z napędem elektrycznym są przystosowane do określonego rodzaju terenu – niektóre doskonale radzą sobie na szosie, z innymi można śmiało wybrać się do lasu czy w góry. W ofercie sklepu RoweryNaRaty.pl można znaleźć e-rowery najpopularniejszych marek, w tym EcoBike, Giant , Kellys oraz Kross. Do wyboru są m.in.:

Rowery są dostępne w zestawie z bateriami o różnych pojemnościach, by zasięg nie ograniczał rowerowych planów. Brak wystarczających funduszy również nie musi być ograniczeniem, ponieważ każdy rower można kupić na raty. Klient może także liczyć na szybką wysyłkę do 24 godzin (bo marzenia nie lubią czekać) oraz 24 miesiące gwarancji.